English Deutsch

Zaproszenie na koncert festiwalu Muzyczne Przestrzenie

Już 1 października o godz. 18.00 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej zagości festiwal Muzyczne Przestrzenie. Wydarzenie jest gratką dla miłośników muzyki kameralnej z Wielkopolski. Najpiękniejsze dzieła rokrocznie wykonują tu czołowi europejscy artyści. Tym razem, festiwalowa publiczność będzie świadkiem pierwszych koncertów nowego zespołu założonego przez dyrektora artystycznego festiwalu – Janusza Wawrowskiego.
W Kościele ewangelicko-augsburskim Świętego Ducha w Koninie muzycy Warsaw String Players zaprezentują się w rozmaitych składach kameralnych: od Duetów Bartóka oraz Sonaty na dwoje skrzypiec Leclaira, poprzez kwartety smyczkowe, w tym między innymi z opracowaniem pieśni renesansowego kompozytora z Wielkopolski - Wacława z Szamotuł, aż po rzadko spotykany w literaturze muzycznej Kwartet na czworo skrzypiec Grażyny Bacewicz.
Festiwalem i orkiestrą kieruje Janusz Wawrowski – laureat Fryderyka 2017 za album solowy Sequenza i jedyny polski artysta klasyczny z wieloletnim kontraktem płytowym z prestiżową wytwórnią Warner Classics. Występował z większością polskich orkiestr, zaś za granicą prezentował się między innymi w Filharmonii Berlińskiej, Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, wiedeńskim Musikverein, Concertgebouw w Rotterdamie oraz w Litewskiej Filharmonii Narodowej. W listopadzie ukaże się jego kolejna płyta, nagrana ze Stuttgarter Philharmoniker pod dyrekcją Daniela Raiskina, i zawierający II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego oraz Fantazję szkocką Maxa Brucha.
Festiwal Muzyczne Przestrzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Konina i przy wsparciu Miasta Konina. Współorganizatorami festiwalu są: Koniński Dom Kultury, Wrzesiński Ośrodek Kultury i Parafia Ewangelicko - Augsburska Świętego Ducha. Organizatorem jest Fundacja im. Zygmunta Noskowskiego.
Wstęp na koncert jest wolny.


Plakat Festiwalu w powiększeniu

Muzyczne Przestrzenie