English Deutsch

Diecezjalny zjazd młodzieży w Koninie

W dniach 12-14 kwietnia odbył się Diecezjalny Zjazd Młodziezy Ewangelickiej w Koninie. Ponad dwudziestu uczestników z różnych Parafii naszej Diecezji miało okazję gościć i poznać naszą Parafię oraz miasto. Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Płoszek szybko policzył, że ostatni zjazd młodzieży w Koninie odbył się 12 lat temu.
Piątkowy wieczór poświęcony został na integrację, rozważanie nad drogowskazami jakimi powinniśmy się kierować w naszym życiu. Było to odniesienie do konińskiego zabytku - słupa milowego na szlaku Kalisz – Kruszwica, który między innymi zobaczyliśmy podczas wieczornego spaceru konińską starówką.
Sobotni dzień związany był z rywalizacją sportową na sali gimnastycznej w pobliskiej szkole. Popołudnie spędziliśmy grając w kręgle, a wieczór na koncercie jubileuszowym Konin Gospel Choir. Nie zabrakło „tradycyjnej” już pizzy.
W niedzielę uczestniczyliśmy w nabożeństwie z liturgią młodzieżową. Kazanie wygłaszał ks. Wojciech Płoszek i zarazem żegnał się z młodzieżą, gdyż został skierowany do służby w Diecezji Mazurskiej. Oprawę muzyczną zapewnił Marcin Reiss, praktykant z Parafii Sopot.
Mam nadzieję, że następny zjazd młodzieży w Koninie odbędzie się szybciej niż za 12 lat, a czas spędzony w ośrodku naszej Parafii okazał się budujący i owocny dla młodzieży. Dziękuję młodzieży naszej Parafii za pomoc w organizacji i przebiegu zjazdu.

Relacja jednej z uczestniczek zjazdu

Diecezjalny zjazd młodzieży w Koninie Diecezjalny zjazd młodzieży w Koninie Diecezjalny zjazd młodzieży w Koninie
Diecezjalny zjazd młodzieży w Koninie Diecezjalny zjazd młodzieży w Koninie Diecezjalny zjazd młodzieży w Koninie