English Deutsch

Święto Zesłania Ducha Świętego

W Święto Zesłania Ducha Świętego w konińskim kościele Ducha Świętego odbyło się uroczyste nabożeństwo połączone z prezentacją nowego witraża na fasadzie kościoła. Witraż przedstawiający różę Lutra wykonała firma Intek-art. z Torunia we współpracy z warsztatem kowalskim naszego parafianina pana Andrzeja Schmidta. Podświetlony witraż nie pozwala już zniknąć kościołowi w wieczornych mrokach.
Nabożeństwo zgromadziło parafian z filiałów konińskiej Parafii jak również z Parafii Ewangelicko-Reformowanej z Żychlina. Uczestniczyli również członkowie klubu Rodzinnych Rajdów Rowerowych z Goliny, którzy jesienią minionego roku oczyścili teren cmentarza ewangelickiego w Węglewskich Holendrach.
Muzyczną oprawę nabożeństwa poprowadził Konin Gospel Choir, śpiewając podczas, jak i po nabożeństwie pieśni związane z trzecią osobą Trójcy Świętej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli projekt witraża, szczególnie pani Elżbiecie Maliszewskiej z Parafii Świętej Trójcy w Warszawie za okazaną pomoc w realizacji projektu.

Zobacz zdjęcia