English Deutsch

Uporządkowano grób Natalii i Daniela Sztarków.

Towarzystwo Przyjaciół Konina oraz Stowarzyszenie Frydhof z pomocą ks. Waldemara Wunsza w sobotę, 25 sierpnia 2018 r. uporządkowało grób Natalii i Daniela Sztarków na cmentarzu ewangelickim w Koninie. Dziękujemy ofiarodawcom grysu, włókniny i roślin.
Rodzina Sztarków, to wielce zasłużona dla miasta familia, rodem ze Stawiszyna, a korzeniami sięgająca osadnictwa olęderskiego. Daniel Sztark był konińskim przedsiębiorcą, prowadził mydlarnię i sklep, pełnił też funkcję ławnika miejskiego. Jego syn Heliodor był konsulem za czasów II RP, pełnił tę funkcję między innymi w niemieckim wówczas Szczecinie. Drugi syn Witold, został pułkownikiem Wojska Polskiego i zasłużył się w trakcie kampanii wrześniowej 1939 roku. Po wojnie przez wiele lat, aż do emerytury, pracował jako nauczyciel matematyki w I LO w Koninie.
1 września 2018 roku w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej płk Witolda Sztarka przy I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Koninie.

Grób Natalii i Daniela Sztarków Grób Natalii i Daniela Sztarków
Grób Natalii i Daniela Sztarków Grób Natalii i Daniela Sztarków